Automatyka Domowa

Możliwości dzisiejszych systemów automatyki budynkowej są praktycznie nieograniczone a funkcjonalności zależą przede wszystkim od kreatywności i doświadczenia projektanta. Poniżej przedstawiamy spis przykładowych funkcjonalności systemu z podziałem na rodzaje obiektów.

Współpracujemy z wieloma producentami systemów inteligentnych instalacji, co pozwala nam na dobór odpowiednich podzespołów do każdego typu obiektu. Posiadamy w ofercie systemy przewodowe i bezprzewodowe, do instalacji istniejących i nowoprojektowanych.

Masz wątpliwości jaki system wybrać? Nasi specjaliści pomogą w wyborze i fachowo doradzą.
Zapraszamy do kontaktu.

 • Masz możliwość sterowania poszczególnymi lampami, obwodami, pomieszczeniami, piętrami/sekcjami, całym budynkiem za pomocą jednego dotknięcia, gestu lub słowa.
 • Możesz sterować każdym typem oświetlenia (włącz/wyłącz, płynna regulacja, płynna regulacja w zależności od dopływu światła dziennego, zmiana barwy i natężenia w przypadku kolorowych taśm LED RGBW).
 • Tworzenie scen świetlnych dostosowanych do konkretnych czynności lub nastroju (różne zestawy oświetlenia mogą stymulować organizm do pracy lub odpoczynku).
 • Wykorzystanie czujników ruchu i/lub obecności do automatycznego włączania/wyłączania oświetlenia (np. w korytarzach, hallu, WC i na klatkach schodowych – są to miejsca, w których pracownicy najczęściej nie gaszą światła generując niepotrzebne koszty) .
 • Widzisz jakie oświetlenie i gdzie jest aktualnie włączone. Już nigdy żadne światło nie będzie się świecić bez potrzeby.
 • Automatyczne sterowanie ogrzewaniem z podziałem na strefy lub poszczególne pomieszczenia, które precyzyjnie będzie utrzymywać komfortową temperaturę w Twoim domu.
 • Masz możliwość tworzenia zaawansowanych harmonogramów ogrzewania, dzięki czemu Twój dom będzie grzany tylko wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Wyobraź sobie, że nasz system sam rozpocznie ogrzewanie pokoju Twojego dziecka aby był gotów na komfortowy sen, a rano automatycznie zmniejszy temperaturę aby nie narażać Cię na niepotrzebne koszty, kiedy nikt nie przebywa w pomieszczeniu.
 • Możliwość sterowania każdym elementem z osobna lub grupami (np. zamknięcie lub otwarcie wszystkich rolet na parterze przy pomocy jednego dotknięcia, gestu lub słowa).
 • Widzisz w jakim położeniu znajduje się dany element.

Nasz system sam zadba o nawodnienie Twojego ogrodu i zrobi to tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba (brak deszczu).

 • Możesz wykorzystać czujniki systemu alarmowego do sterowania innymi elementami Twojego inteligentnego domu.
 • Możesz sprawdzić, czy alarm w domu został włączony i w razie potrzeby zdalnie go uzbroić.

.

 • Ile razy pytanie o wyłączone żelazko było powodem do niepokoju? Wystarczy jeden Twój gest gdziekolwiek jesteś i masz pewność, że Twój dom jest bezpieczny.
 • Dziecko zbyt wiele czasu poświęca na zabawę z komputerem? Jedno dotknięcie i dowolny sprzęt może zostać zdalnie wyłączony.
 • Ile razy pytanie o wyłączone żelazko było powodem do niepokoju? Wystarczy jeden Twój gest gdziekolwiek jesteś i masz pewność, że Twój dom jest bezpieczny.
 • Dziecko zbyt wiele czasu poświęca na zabawę z komputerem? Jedno dotknięcie i dowolny sprzęt może zostać zdalnie wyłączony.

Masz możliwość podpięcia obrazu z kamer do naszego systemu tak, aby wszystkie ważne dla Ciebie elementy były dostępne w jednym miejscu.

Nasz system bezustannie będzie czuwał nad bezpieczeństwem Twojej rodziny i, w razie potrzeby, odpowiednio zareaguje np. wezwie pomoc, odetnie dopływ wody aby uchronić Twój dobytek przed zalaniem, odetnie gaz w przypadku pożaru, uruchomi wentylację… o wszystkim Cię informując.

 • Leżysz w łóżku lub jesteś poza domem i zastanawiasz się czy zamknąłeś drzwi? Jedno spojrzenie na Twój smartfon i masz pewność!
 • Kiedy otwierasz okno aby przewietrzyć dom, nasz system sam wyłączy ogrzewanie w danym pomieszczeniu aby nie narażać Cię na niepotrzebne koszty.

Teraz wyobraź sobie, że wychodząc z domu przy pomocy jednego dotknięcia wyłączasz oświetlenie w całym budynku, wszystkie sprzęty RTV, żelazko, zamykasz wszystkie rolety, uzbrajasz alarm i ustawiasz inną temperaturę w pomieszczeniach. Brzmi zachęcająco? Pomyśl jaka to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów…

Działamy na terenie Zakopanego i okolic

 

575-821-101

kontakt@fixinet.pl

 

Kontakt